Twoja baza wiedzy

Wszystko, co musisz wiedzieć o sportach siłowych, by przenieść swój trening na wyższy poziom.

Dowiedz się więcej o metodyce treningowej, dopracuj swoją technikę i poznaj najczęściej popełniane błędy. Zweryfikuj obiegowe opinie o zasadach żywienia i suplementacji w sportach siłowych. Poznaj tajniki mentalnego przygotowania sportowego, skorzystaj z metod stosowanych przez psychologów sportu. Spójrz przez lupę na sprzęt, którego używasz, poznaj znaczenie jego technicznych parametrów i dowiedz się jak wybierać najlepszy asortyment. Zdobądź wiedzę, która pozwoli Ci osiągać jeszcze więcej!
Wrzesień 18, 2019

Aktywacja – istotny element rozgrzewki

Aktywacja jest specjalistyczną formą rozgrzewki, działającą na wybrane grupy mięśniowe. Dzięki aktywacji podczas treningu właściwego angażujemy większą ilość włókien mięśniowych, spełnia funkcję zabezpieczającą oraz stabilizującą. Umożliwia wykonanie ćwiczenia docelowego z zachowaniem prawidłowej techniki oraz kontroli ruchu.
Wrzesień 18, 2019

Jak podnieść motywację zawodników i jak ją utrzymać? Poradnik trenera

Maj 28, 2019

Mobilizacja – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Techniki mobilizacyjne podnoszą efektywność treningu poprzez zwiększenie zakresu ruchów. Mobilizacja pomaga przyjmować odpowiednie pozycje i wykonywać prawidłowe wzorce ruchowe.
Maj 8, 2019

Pierwsze zawody w trójboju – jak się do nich przygotować?

Co musisz wiedzieć by przystąpić do zawodów w trójboju siłowym? Jak zostać zawodnikiem? W jakiej kategorii wagowej możesz wystartować? Jakiej odzieży i jakiego obuwia możesz używać na zawodach? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania i poznasz najważniejsze aspekty startu, które mogą przełożyć się na Twój wynik.
Marzec 26, 2019

Peak, czyli ostatnie tygodnie przed startem

Luty 26, 2019

Pierwsze zawody w trójboju – kiedy i dla kogo?

Luty 21, 2019

Trójbój siłowy – czym jest, na czym polega?

Luty 6, 2019

Cechy mistrza

Na sportowy sukces składają się: zaangażowanie, wytrwałość, umiejętność panowania nad sobą i odporność na stres, wysoka motywacja, wiara we własne możliwości, wysoka samoocena oraz umiejętność znoszenia porażek. Jak kształtować u siebie te cechy?

Styczeń 14, 2019

Destrukcyjne myślenie – jak psychika może obniżyć Twoje sportowe osiągnięcia

Jakich sposób myślenia powinniśmy unikać w trosce o efektywność naszych treningów? Na etapie przygotowania i startu, a także po nim mogą pojawić się destrukcyjne myśli.
Listopad 22, 2018

Jak zapanować nad psychiką: trening relaksacyjny Jacobsona

Progresywna Relaksacja Mięśni opracowana przez Edmunda Jacobsona bazuje na założeniu, że odprężenie fizyczne jest naturalnym źródłem odprężenia psychicznego.

Czerwiec 13, 2018

Jak zapanować nad psychiką: koncentracja

Jest niezbędna do uzyskania wyników w każdej dyscyplinie sportu. Oznacza skupienie się na zadaniu i orientację na cel działania. Koncentracja to jedna z kluczowych w sporcie umiejętności.

Czerwiec 7, 2018

Sprzęt pod lupą: sztanga

Sztanga jest jednym z podstawowych narzędzi treningu. Czym poszczególne sztangi różnią się między sobą i jak wybrać tą odpowiednią? Należy zwrócić uwagę na szereg parametrów, takich jak: wymiary, waga, średnica uchwytu, wskaźnik PSI, rękawy, porycie i ryflowanie.